• Słuchawka77 436 29 95
 • SłuchawkaPrudnik. ul. Podgórna: 5
 • SłuchawkaSekretariat czynny: pn-pt 8:00-15:00
 

Aktualności

Wycieczka do Krakowa

Sobota, 28 października 2017r.

W ostatni z piątków października, 42-osobowa grupa uczniów i opiekunów CKZiU w Prudniku, wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Jesienną podróż kulturalną rozpoczął nominowany do Złotych Lwów i Europejskiej Nagrody Filmowej animowany film, D. Kobieli i H. Welchmana „Twój Vincent”, w którym bohaterowie obrazów Vincenta van Gogha przedstawili historię życia oraz tajemniczą śmierć tytułowego artysty. Skąpany na przemian w deszczu i słońcu spacer uliczkami Starego Miasta, zwiedzanie Rynku Głównego oraz okalających go zabytków, dopełniły plastyczne wrażenia prudnickiej młodzieży. Zwieńczeniem wyprawy stała się wizyta na 21. Międzynarodowych Targach Książki. Tam młodzież zapoznała się z ofertą polskich i zagranicznych wydawnictw, wzięła udział w warsztatach księgarskich, a także spotkała się z autorami bestsellerów literatury rodzimej i obcej – ks. A. Bonieckim, O. Tokarczuk, W. Cejrowskim, czy N. Sparksem, którzy pozując do pamiątkowych fotografii z wielką sympatią obdarowali naszych szkolnych czytelników autografami.

Wizyta w Bruntalu

Czwartek, 26 października 2017r.

Reprezentacja naszego Centrum w dniach 25-27 października przebywała w Bruntalu w Czechach w ramach projektu " Kształcenie zawodowe łącznikiem narodów"

" Kształcenie zawodowe łącznikiem narodów"

Czwartek, 26 października 2017r.

25 października zakończyła się w naszym centrum wymiana uczniów z Czech, którzy uczestniczyli w praktykach zawodowych w PCKP- w ramach projektu Kształcenie zawodowe łącznikiem narodów. Uroczystego podsumowania dokonał dyr. Wiesław Kopterski , wręczając certyfikaty i upominki. W czasie trzydniowego pobytu młodzieży z Bruntala dla obu partnerskich szkół przygotowanych było wiele atrakcji, które umożliwiły poznanie walorów kulturowych oraz integrację.

Wycieczka do Zaginionego Miasta

Czwartek, 26 października 2017r.

Integracyjna wycieczka w ramach projektu " Kształcenie zawodowe łącznikiem narodów" do Zaginionego Miasta w Pokrzywnej była jedną z wielu atrakcji jakie przygotowaliśmy dla naszych Gości z Bruntala.

Wycieczka do Opola

Czwartek, 26 października 2017r.

W ramach projektu " Kształcenie zawodowe łącznikiem narodów" zorganizowaliśmy wycieczkę dla grupy Czechów oraz naszej młodzieży do stolicy naszego województwa - Opola. Zwiedziliśmy Muzeum Piosenki Polskiej, Rynek oraz Politechnikę Opolską, na której odbyły się bardzo ciekawe warsztaty .

Konkurs plastyczny " UROK PRUDNICKICH KAMIENIC"

Czwartek, 26 października 2017r.

Urok prudnickich kamienic” - taki tytuł miało spotkanie w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Prudniku. Łączyło ono elementy wiedzy historycznej i praktyczną twórczość artystyczną uczniów CKZiU. A wszystko w powiązaniu z lokalną architekturą. Historyk z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku Alfred Wieszołek przedstawił prelekcję na temat historii i architektury zabytkowej zabudowy Prudnika. Zwrócił też uwagę na szczegółowe elementy, detale architektoniczne, szczególnie w obiektach neoklasycystycznych. Nauczyciel przygotował też z uczennicą Katarzyną Kaczkowską z kl. 3Tb technikum informatycznego interesującą prezentację tematyczną. Nauczyciel bibliotekarz szkoły Małgorzata Weigt przeprowadziła konkurs plastyczny na ten temat, udzielając wskazówek i korekt. Dotyczyło to zarówno strony plastycznej, estetycznej, jak i oddania charakteru, stylu budowli, detalu. Zwieńczeniem konkursu będzie wystawa, na otwarciu której wręczone zostaną nagrody Zajęcia odbyły się w środę 18 października w sali konferencyjnej PCKP przy ul. Prężyńskiej.

Dogoterapia w CKZiU

Czwartek, 19 października 2017r.

W dniu 18.X.2017 r. odwiedziła naszą szkołę Pani Grażyna Więcław, która jest trenerem psów, dogoterapeutą oraz wychowawcą Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Głogówku a także pasjonatka decoupage. Pani Grażyna opowiedziała uczniom klasy I T, jakie zasady obowiązują w przypadku spotkania obcego psa na ulicy oraz nauczyła uczniów, jak należy się zachować podczas ataku psa. Ponadto o nowe doświadczenia związane z rękodzielnictwem artystycznym wzbogacili się uczestnicy warsztatów decoupage, które przeprowadziła Pani Grażyna. Chętnie podzieliła się swoja wiedzą dotyczącą zdobienia przedmiotów z drewna i kamieni elementami z serwetek. Dobieranie, precyzyjne wycinanie oraz naklejanie elementów ozdobnych do dekorowanych przedmiotów wymagało dużej precyzji, dostarczając przy tym wiele satysfakcji i radości z samego tworzenia. Zajęcia warsztatowe przebiegały w miłej i twórczej atmosferze, uświadomiły naszym uczniom, że warto zdobywać nowe doświadczenia , a nade wszystko rozwijać skrywane talenty. Dziękujemy że mogliśmy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

Międzynarodowy miesiąc bibliotek szolnych

Czwartek, 19 października 2017r.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszym centrum odbył się zespół samokształceniowy bibliotekarzy. Spotkanie rozpoczął dyrektor Pan Wiesław Kopterski . Poruszone zostały sprawy dotyczące realizacji zadań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa- prezentacja nowych książek, przedstawione zostały materiały pokonferencyjne "Od manuskryptu do e-booka" oraz obowiązki bibliotekarza z 1829 roku. Na zespół przybyła kierownik POKiBP w Prudniku Pani Izabela Mazur i nauczyciele-bibliotekarze z prudnickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem spotkania była integracja bibliotekarzy, wymiana doświadczeń oraz rozwijanie współpracy. Całość dopełniona została nastrojowym śpiewem Martyny z klasy 3TB.

Akcja Czytaj PL

Środa, 18 października 2017r.

Od 17 października wśród uczniów w całym kraju i CKZiU w Prudniku rekrutujemy 1000 Ambasadorów akcji Czytaj PL.

Ekonomiczne gry uliczne

Środa, 18 października 2017r.

14 października odbyły się w Prudniku „Ekonomiczne gry uliczne 2107” z udziałem uczniów naszej szkoły z klasy IIITa: Mateusza Kędziora, Piotra Drażyka, Kacpra Iżyckiego, Szymona Scholza i opiekuna Arkadiusz Zadrożnego.

Strona 17 z 24

 1. «
 2. 1
 3. 2
 4. ...
 5. 7
 6. ...
 7. 13
 8. ...
 9. 16
 10. 17
 11. 18
 12. ...
 13. 23
 14. 24
 15. »
Dziewczyna

Telefon/fax: 77 436 29 95
E-mail:

CKZiU w Prudniku
ul.Podgórna 5, 48-200 Prudnik,
godziny pracy sekretariatu: 8:00-15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2019 CKZiU w Prudniku

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje