• Słuchawka77 436 29 95
 • SłuchawkaPrudnik. ul. Podgórna: 5
 • SłuchawkaSekretariat czynny: pn-pt 8:00-15:00
 

Aktualności

Akacja Szlachetna Paczka

Środa, 29 listopada 2017r.

Organizujemy paczkę dla rodziny w ramach Szlachetnej Paczki . Jeśli ktoś chce włączyć się do akcji prosimy o kontakt z p. M. Kulczycka - Kranc i B. Kulczycka. Potrzebne są: pampersy Dada 6, kaszki bezglutenowe, kredki, plastelina, żywność bezglutenowa, kurtka chłopięca na 116, buty zimowe chłopięce rozmiar 25, cukier brzozowy

Nasza uczennica wyróżniona w konkursie

Środa, 29 listopada 2017r.

28 listopada 2017 r. uczennica klasy IV T Angelika Koniewicz, została wyróżniona w konkursie plastycznym ' Młodzi przeciwko wykluczeniu społecznym"

16.11.2017 dla 30 uczniów CKZiU w Prudniku rozpoczął się darmowy kurs obsługi wózków jezdniowych z bezpieczną wymiana butli gazowych. Kurs prowadzony jest przez instruktorów Wojciecha Ziarko i Piotra Okłóta. Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy do uzyskania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze wózków jezdniowych. Ramowy program szkolenia opracowany przez Urząd Dozoru Technicznego - Akademia UDT składa się z ośmiu bloków tematycznych tj. 1.Typy stosowanych wózków jezdniowych. 2. Budowa wózków jezdniowych. 3. Czynności operatora przed rozpoczęciem, w trakcie oraz po zakończeniu pracy. 4. Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa. 5. BHP. 6.Wiadomości o dozorze technicznym. 7. Zajęcia praktyczne. 8. Bezpieczna wymiana butli gazowych Szkolenie kończy się egzaminem po którego zdaniu słuchacze otrzymują zaświadczenie

Warsztaty plastyczne

Niedziela, 26 listopada 2017r.

Warsztaty plastyczne kwiaty z bibuły p.t „Kwiatek dla tych, którzy odeszli…” Listopad jest miesiącem zadumy, refleksji. Niedawno byliśmy na grobach naszych bliskich zmarłych, zapalaliśmy znicze, świece, modliliśmy się, uczestniczyliśmy w świątecznej mszy świętej, byliśmy myślami blisko zmarłych. 11 listopada odzyskanie niepodległości, to czas upamiętniający ważne dla każdego Polaka wydarzenie. To również doskonały czas na hołd bohaterom walczącym za nasz kraj, którzy przelewali za naszą wolność swoją krew. Kwiatki jakie wykonywaliśmy na warsztatach w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku a dokładnie w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Prężyńskiej pt. „Kwiatek dla tych, którzy odeszli… jest symbolicznym podziękowaniem bohaterom, żołnierzom, patriotom ale również wszystkim tym, którzy nauczyli nas polskości, języka, tradycji

22 listopada w ramach projektu realizowanego z partnerską szkołą w Bruntalu- "Kształcenie zawodowe łącznikiem narodów", odbyły się rozgrywki sportowe piłki koszykowej, w których nasza drużyna pokonała Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Bruntál. Dodatkowo rozegrany został towarzyski turniej halowej piłki nożnej. Drużyna naszego centrum pokonała dwie drużyny gospodarzy wynikiem 6:2 i 7:2- tym samym zostaliśmy zwycięzcami sportowej rywalizacji szkół partnerskich. Całość zakończona została wręczeniem pamiątkowych medali, pucharów dla najlepszych zawodników i drużyn oraz wspólnym obiadem. W lutym w CKZiU w Prudniku odbędzie się turniej tenisa stołowego.

Centrum czyta dzieciom

Sobota, 11 listopada 2017r.

10 listopada uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku realizowali kolejny projekt czytając dzieciom. Tym razem 5-latki z Przedszkola nr 6 z grupy pani Darii słuchały bajeczki o jeżyku Igiełce i o zajączku, który go przedrzeźniał. Cała opowieść dobrze się kończy a dla dzieci jest morał : nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku. Po rozmowie o jeżyku, jego przygodach i przyjaźni, dzieci wykonały jesiennego jeżyka- działania przygotowały uczennice Technikum Informatycznego z klasy 3 TB. Temat zajęć dobrze dopasował się do wystroju sali przedszkolaków oraz pory roku. Program PoczytajMY organizowany jest przez Centrum Edukacj Obywatelskiej. W ramach projektu młodzi ludzie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka.

Nowatorskie nauczanie

Wtorek, 7 listopada 2017r.

Klasa patronacka Opolskiego Zrzeszenia Przewoźników Drogowych funkcjonuje w naszym Centrum od tego roku szkolnego. Z pewnością bez szeroko otwartych drzwi do firm Waldemara Kurspiota i Alfreda Morawca z Głogówka, edukowanie przyszłych wykwalifikowanych kadr byłoby dużo bardziej skomplikowane. Dzięki temu, że taki kierunek nauczania został zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji możliwe jest uzyskanie podczas kształcenia stypendiów, oraz co najważniejsze – dofinansowanie kosztów uzyskania prawa jazdy kat. B i C.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ,,MŁODZI PRZECIWKO WYKLUCZENIOM SPOŁECZNYM’’ w ramach Projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP II” oraz Programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”

szkolna izba regionalna

Niedziela, 5 listopada 2017r.

Szkolna Izba Regionalna – mieszcząca się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku a dokładnie w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Prężyńskiej, jest miejscem, w którym tętni życie. Odbywają się w niej: lekcje regionalne, warsztaty, zajęcia regionalne, organizowane są wycieczki do naszej izby. Izba regionalna służy nauczycielom uczącym w naszej szkole, do realizacji tematów związanych z etnografią, historią, patriotyzmem, religią, sztuką. W przeciągu roku kalendarzowego naszą szkolną izbę regionalną odwiedziło ponad 20 klas z różnych szkół. W tym roku szkolnym gościliśmy już 7 klas, głównie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku. Nasze małe muzeum to nie tylko miejsce służące nauce, ale przede wszystkim przestrzeń przyjazna dla ucznia.

kryminały w bibliotece

Niedziela, 5 listopada 2017r.

W piątek dla klasy 1T w bibliotece zorganizowana została lekcja biblioteczna , którą poprowadził pracownik Biblioteki Publicznej w Prudniku pan Łukasz Kluza, na temat "kryminałów". Poruszony był wątek kryminału klasycznego, skandynawskiego- obecnie bardzo poczytnego i polskiego- prelegent przywołał takich autorów jak : Joanna Chmielewska, Marek Krajewski i Remigiusz Mróz. Książki tych pisarzy znajdują się w bibliotece szkolnej- zapraszamy.

Strona 3 z 11

 1. «
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. 6
 8. 7
 9. 8
 10. 9
 11. 10
 12. 11
 13. »
Dziewczyna

Telefon/fax: 77 436 29 95
E-mail:

CKZiU w Prudniku
ul.Podgórna 5, 48-200 Prudnik,
godziny pracy sekretariatu: 8:00-15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 CKZiU w Prudniku

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje