• Słuchawka77 436 29 95
  • SłuchawkaPrudnik. ul. Podgórna: 5
  • SłuchawkaSekretariat czynny: pn-pt 8:00-15:00
 

Spotkanie uczniów CKZiU z panią Danielą Długosz -Pencą

Dn. 27lutego 2018 r, na zaproszenie kl. III LD i opiekuna, w CKZiU odbyło się spotkanie z Panią Danielą Długosz -Pencą, animatorką kultury w środowisku twórców Prudnika, poetką, autorką 10tomików poetyckich, opiekunka Klubu Ludzi Piszących, członkiem ZLP.

Spotkanie miała zaszczyt poprowadzić uczennica kl. 1KmW-Kasia Mięczakowska, wspierana recytacją wierszy Wandy Stiller (IIILD) i wspomnieniami z historii KLP zaczerpniętymi z podręcznika do regionalizmu " Tu gdzie mieszkam" odczytanymi przez Kamila Rzyskiego (IIILD). Prowadząca spotkanie przetestowała gościa Kwestionariuszem Prousta (19 niebanalnych pytań dotyczących upodobań i osobowości), a następnie zadała pytania stricte związane z działalnością literacką P. D. Długosz- Pency. Poetka mówiła o swoich początkach literackich, upodobaniach, marzeniach-spełnionych i niespełnionych, roli poezji w czasach współczesnych oraz licznych podróżach. (Pojawił się nawet wątek nalewki z węża-specjale Chińczyków.)

Nie zabrakło również wskazówek dla tych uczniów, którzy piszą.

Spotkanie przebiegało w miłej, kameralnej atmosferze. Zwieńczyło je przeczytanie przez samą autorkę wybranego przez nią wiersza pt. "Filiżanka", z ostatniego tomiku.

Dziewczyna

Telefon/fax: 77 436 29 95
E-mail:

CKZiU w Prudniku
ul.Podgórna 5, 48-200 Prudnik,
godziny pracy sekretariatu: 8:00-15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 CKZiU w Prudniku

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje