• Słuchawka77 436 29 95
 • SłuchawkaPrudnik. ul. Podgórna: 5
 • SłuchawkaSekretariat czynny: pn-pt 8:00-15:00
 

Aktualności

22 listopada w ramach projektu realizowanego z partnerską szkołą w Bruntalu- "Kształcenie zawodowe łącznikiem narodów", odbyły się rozgrywki sportowe piłki koszykowej, w których nasza drużyna pokonała Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Bruntál. Dodatkowo rozegrany został towarzyski turniej halowej piłki nożnej. Drużyna naszego centrum pokonała dwie drużyny gospodarzy wynikiem 6:2 i 7:2- tym samym zostaliśmy zwycięzcami sportowej rywalizacji szkół partnerskich. Całość zakończona została wręczeniem pamiątkowych medali, pucharów dla najlepszych zawodników i drużyn oraz wspólnym obiadem. W lutym w CKZiU w Prudniku odbędzie się turniej tenisa stołowego.

Centrum czyta dzieciom

Sobota, 11 listopada 2017r.

10 listopada uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku realizowali kolejny projekt czytając dzieciom. Tym razem 5-latki z Przedszkola nr 6 z grupy pani Darii słuchały bajeczki o jeżyku Igiełce i o zajączku, który go przedrzeźniał. Cała opowieść dobrze się kończy a dla dzieci jest morał : nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku. Po rozmowie o jeżyku, jego przygodach i przyjaźni, dzieci wykonały jesiennego jeżyka- działania przygotowały uczennice Technikum Informatycznego z klasy 3 TB. Temat zajęć dobrze dopasował się do wystroju sali przedszkolaków oraz pory roku. Program PoczytajMY organizowany jest przez Centrum Edukacj Obywatelskiej. W ramach projektu młodzi ludzie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka.

Nowatorskie nauczanie

Wtorek, 7 listopada 2017r.

Klasa patronacka Opolskiego Zrzeszenia Przewoźników Drogowych funkcjonuje w naszym Centrum od tego roku szkolnego. Z pewnością bez szeroko otwartych drzwi do firm Waldemara Kurspiota i Alfreda Morawca z Głogówka, edukowanie przyszłych wykwalifikowanych kadr byłoby dużo bardziej skomplikowane. Dzięki temu, że taki kierunek nauczania został zaakceptowany przez Ministerstwo Edukacji możliwe jest uzyskanie podczas kształcenia stypendiów, oraz co najważniejsze – dofinansowanie kosztów uzyskania prawa jazdy kat. B i C.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ,,MŁODZI PRZECIWKO WYKLUCZENIOM SPOŁECZNYM’’ w ramach Projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP II” oraz Programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”

szkolna izba regionalna

Niedziela, 5 listopada 2017r.

Szkolna Izba Regionalna – mieszcząca się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku a dokładnie w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Prężyńskiej, jest miejscem, w którym tętni życie. Odbywają się w niej: lekcje regionalne, warsztaty, zajęcia regionalne, organizowane są wycieczki do naszej izby. Izba regionalna służy nauczycielom uczącym w naszej szkole, do realizacji tematów związanych z etnografią, historią, patriotyzmem, religią, sztuką. W przeciągu roku kalendarzowego naszą szkolną izbę regionalną odwiedziło ponad 20 klas z różnych szkół. W tym roku szkolnym gościliśmy już 7 klas, głównie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku. Nasze małe muzeum to nie tylko miejsce służące nauce, ale przede wszystkim przestrzeń przyjazna dla ucznia.

kryminały w bibliotece

Niedziela, 5 listopada 2017r.

W piątek dla klasy 1T w bibliotece zorganizowana została lekcja biblioteczna , którą poprowadził pracownik Biblioteki Publicznej w Prudniku pan Łukasz Kluza, na temat "kryminałów". Poruszony był wątek kryminału klasycznego, skandynawskiego- obecnie bardzo poczytnego i polskiego- prelegent przywołał takich autorów jak : Joanna Chmielewska, Marek Krajewski i Remigiusz Mróz. Książki tych pisarzy znajdują się w bibliotece szkolnej- zapraszamy.

Warsztaty poetyckie tanka i haiku

Czwartek, 2 listopada 2017r.

W poniedziałek 30 października w bibliotece odbyły się warsztaty poetyckie- TANKA i HAIKU- estetyczny i formalny minimalizm. Prezentację dotyczącą tajników tej poetyckiej formy poprowadziła pani Alina Nowak i kierowała pracą młodych twórców z klasy 1T. Wszystkie prace zostaną umieszczone na wystawie w holu szkoły.

Kiermasz książek

Czwartek, 2 listopada 2017r.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na kiermasz książek. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie

Wycieczka do Krakowa

Sobota, 28 października 2017r.

W ostatni z piątków października, 42-osobowa grupa uczniów i opiekunów CKZiU w Prudniku, wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Jesienną podróż kulturalną rozpoczął nominowany do Złotych Lwów i Europejskiej Nagrody Filmowej animowany film, D. Kobieli i H. Welchmana „Twój Vincent”, w którym bohaterowie obrazów Vincenta van Gogha przedstawili historię życia oraz tajemniczą śmierć tytułowego artysty. Skąpany na przemian w deszczu i słońcu spacer uliczkami Starego Miasta, zwiedzanie Rynku Głównego oraz okalających go zabytków, dopełniły plastyczne wrażenia prudnickiej młodzieży. Zwieńczeniem wyprawy stała się wizyta na 21. Międzynarodowych Targach Książki. Tam młodzież zapoznała się z ofertą polskich i zagranicznych wydawnictw, wzięła udział w warsztatach księgarskich, a także spotkała się z autorami bestsellerów literatury rodzimej i obcej – ks. A. Bonieckim, O. Tokarczuk, W. Cejrowskim, czy N. Sparksem, którzy pozując do pamiątkowych fotografii z wielką sympatią obdarowali naszych szkolnych czytelników autografami.

Wizyta w Bruntalu

Czwartek, 26 października 2017r.

Reprezentacja naszego Centrum w dniach 25-27 października przebywała w Bruntalu w Czechach w ramach projektu " Kształcenie zawodowe łącznikiem narodów"

Strona 15 z 23

 1. «
 2. 1
 3. 2
 4. ...
 5. 7
 6. ...
 7. 13
 8. 14
 9. 15
 10. 16
 11. 17
 12. ...
 13. 22
 14. 23
 15. »
Dziewczyna

Telefon/fax: 77 436 29 95
E-mail:

CKZiU w Prudniku
ul.Podgórna 5, 48-200 Prudnik,
godziny pracy sekretariatu: 8:00-15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2019 CKZiU w Prudniku

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje