• Słuchawka77 436 29 95
  • SłuchawkaPrudnik. ul. Podgórna: 5
  • SłuchawkaSekretariat czynny: pn-pt 8:00-15:00
 

TECHNIKA BEZ GRANIC

Uczniowie z różnych klas technikum informatycznego, teleinformatycznego oraz grafiki i poligrafii cyfrowej, a także mechanicy- monterzy maszyn i urządzeń BSIS naszego CKZiU, biorą udział w projekcie "Technika bez granic", współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 „Przekraczamy granice”.

Uczniowie z różnych klas technikum informatycznego, teleinformatycznego oraz grafiki i poligrafii cyfrowej, a także mechanicy- monterzy maszyn i urządzeń BSIS naszego CKZiU, biorą udział w projekcie "Technika bez granic", współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 „Przekraczamy granice”.W czasie jego realizacji, nauczyciele i uczniowie z partnerskich szkół- naszego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku z Střední průmyslová škola a Obchodní akademie w Bruntalu - wspólnie zdobywają wiedzę na temat nowych technologii Przemysłu 4.0 w firmie Festo w Pradze w Czechach oraz w Trnavie - Slovenska technická univerzita v Bratislave (STU) - na Słowacji.

Podzielona na grupy młodzież uczestniczy w interesujących wykładach i zajęciach o tematyce dotyczącej: podstawowych elementów automatyki przemysłowej, systemów pneumatycznych i rzeczywistości wirtualnej oraz Ciros, fabryki CP-oprogramowanie.W wolnym czasie uczniowie wraz z opiekunami, zwiedzają miasta, poznając ich piękną historię i zabytki.

Są bardzo zadowoleni z pełnych atrakcji wyjazdów: „Zajęcia warsztatowe są bardzo przydatne i ciekawie prowadzone, a sprzęt wraz z oprogramowaniem nowoczesne.” – mówi Samuel z klasy ITi. Podobne zdanie wyraża Oskar z klasy III Tp: „Podobały mi się zajęcia w STU w Trnavie, gdzie wykładowcy mówili do nas, uczniów, zrozumiałym językiem angielskim. Fajne było też to, że spędzaliśmy dużo czasu na spacerach z nowo poznanymi kolegami z sąsiedniego kraju i mogliśmy zobaczyć stolicę Czech – Pragę. Porobiliśmy też dużo fotek. Z jedzenia najbardziej smakowały mi knedliki.”Już wkrótce kolejne wyjazdy, tym razem do Stuttgartu w Niemczech i - jak mówi Filip z klasy IIITp: „Na pewno będzie super!”W ramach projektu zostały zamontowane dwie linie technologiczne- inteligentnej automatyki przemysłowej FESTO, które pozwolą nabyć najwyższe umiejętności w programowaniu technologicznych procesów przemysłowych.

Uczniowie będą mogli komputerowo zaprojektować produkt, zaprogramować w maszynie proces produkcji, a potem zobaczyć i sprawdzić efekt swojej pracy.

Całkowita wartość projektu „Technika bez granic” to 1 mln 518 tysięcy euro, z czego blisko 686 tys. euro to wkład Powiatu Prudnickiego, a ponad 832 tysięcy euro to wkład partnera czeskiego. Projekt „Technika bez granic” nr CZ.11.3.119/0.0/0.0/17_027/0001666 jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 „Przekraczamy granice”.

Dziewczyna

Telefon/fax: 77 436 29 95
E-mail:

CKZiU w Prudniku
ul.Podgórna 5, 48-200 Prudnik,
godziny pracy sekretariatu: 8:00-15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2022 CKZiU w Prudniku

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje