• Słuchawka77 436 13 57
  • SłuchawkaPrudnik. ul. Prężyńska 3-5-7
  • SłuchawkaSekretariat czynny: pn-pt 8:00-15:00
 

TECHNIKA BEZ GRANIC

Współpraca Starostwa Powiatowego w Prudniku z Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Bruntál, příspěvková organizace zaowocowała stworzeniem projektu „Technika Bez Granic” - będzie on realizowany w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku.

Transgraniczny projekt „TECHNIKA BEZ GRANIC” - Integer V -A Republika Czeska - Polska

Współpraca Starostwa Powiatowego w Prudniku z Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Bruntál, příspěvková organizace zaowocowała stworzeniem projektu „Technika Bez Granic” - będzie on realizowany w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku.

Projekt jest dużą szansą, a zarazem wielkim wyzwaniem dla 360 uczniów - 180 po stronie czeskiej i 180 po stronie polskiej. Składa się z 7 kluczowych zadań:

  1. Zarządzanie projektem,
  2. Działalność promocyjna i informacyjna,
  3. Budowa laboratoriów na miarę 4-tej Rewolucji Przemysłowej (Industry 4.0),
  4. Stworzenie wspólnego programu edukacyjnego - Przemysł 4.0 (szkolenia nauczycieli, staże nauczycieli w zagranicznych ośrodkach szkoleniowych, tworzenie wspólnego programu nauczania)
  5. Rozwój wirtualnego środowiska nauczania (ang. virtual reality) ukierunkowanego na produkcję przemysłową i automatyzację,
  6. Współpraca naukowa – nauczanie kooperatywne on-line dla uczniów obu szkół, udział uczniów w warsztatach edukacyjnych w Pradze, Trnavie, wycieczki do dużych niemieckich zakładów przemysłowych w których wprowadzono produkcję przy użyciu Przemysłu 4.0, kursy językowe dla uczniów (podstawy języka polskiego oraz czeskiego)
  7. Współpraca z pracodawcami – konsultacje specjalistyczne z pracodawcami, włączenie pracodawców do przygotowania programu nauczania, wizyty uczniów w firmach z Bruntala oraz z Prudnika

„Pojęcie Przemysłu 4.0 oznacza unifikację świata rzeczywistego maszyn produkcyjnych ze światem wirtualnym Internetu i technologii informacyjnej. Ludzie, maszyny oraz systemy IT automatycznie wymieniają informacje w toku produkcji – w obrębie fabryki oraz w obrębie różnych systemów IT działających w przedsiębiorstwie. Przemysł 4.0 obejmuje cały łańcuch wartości: od złożenia zamówienia i dostarczenia komponentów dla trwającej produkcji, aż do wysyłki towaru do klientów i usług posprzedażnych.
Środowisko Przemysł 4.0 wspiera załogę jak nigdy dotąd zapewniając dostęp do praktycznie każdej przydatnej informacji, w dowolnym czasie, z dowolnego miejsca, co umożliwia ekonomiczną produkcję zindywidualizowanych wyrobów i krótkich serii (tzw. Mass Customization). Producenci, którzy wdrażają rozwiązania Przemysłu 4.0, mogą obniżać koszty produkcji i w sposób elastyczny sposób reagować na zapytania klientów. W ten sposób zyskują oni istotną przewagę nad konkurencją.”

Umowa o dofinansowanie projektu „Technika Bez Granic” została już podpisana i rusza jego realizacja. Całkowity budżet wynosi 1 518 249,24 €. Wkład po stronie polskiej wynosi 685 926,29 €, a po stronie czeskiej 832 322,95 €.

 

 

 

 

 

Dziewczyna

Telefon/fax: 77 436 13 57
E-mail:

CKZiU w Prudniku
ul. Prężyńska 3-5-7, 48-200 Prudnik,
godziny pracy sekretariatu: 8:00-15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2023 CKZiU w Prudniku

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje