• Słuchawka77 436 29 95
  • SłuchawkaPrudnik. ul. Podgórna: 5
  • SłuchawkaSekretariat czynny: pn-pt 8:00-15:00
 

IV Konkurs Gwary Śląskiej 2019

11 marca w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Prudniku, odbył się czwarty Powiatowy Konkurs Gwary Śląskiej „Śląskie Rozprawianie”. W konkursie uczestniczyło ponad 70 uczniów z różnych szkół naszego powiatu. Byli to uczniowie szkół podstawowych z Grabiny, Głogówka, Biedrzychowic i ponadgimnazjalnych (ZSR, 1 LO, ZS, CKZiU) oraz SOSW w Prudniku.

IV Powiatowy Konkurs Gwary Śląskiej

11 marca w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Prudniku, odbył się czwarty Powiatowy Konkurs Gwary Śląskiej „Śląskie Rozprawianie”.
W konkursie uczestniczyło ponad 70 uczniów z różnych szkół naszego powiatu. Byli to uczniowie szkół podstawowych z Grabiny, Głogówka, Biedrzychowic i ponadgimnazjalnych (ZSR, 1 LO, ZS, CKZiU) oraz SOSW w Prudniku. Do naszej szkoły przybyło wiele osób, wraz z uczestnikami konkursu ich opiekunowie, regionaliści, rodzice i przedstawiciele władz samorządowych. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. 
Konkurs przebiegł bardzo sprawnie i w radosnej atmosferze. Występujące dzieci i młodzież oceniało jury, m.in.: Anna Myszyńska z Białej, Róża Zgorzelska z Biedrzychowic, Henryka Młynarska z Głogówka oraz Dominik Uliczka - absolwent naszej szkoły. Było wielu nagrodzonych i wyróżnionych, również nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony. Uczniowie CKZiU zajęli następujące miejsca: w kategorii indywidualnej II miejsce zdobył Mateusz Gląbica uczeń kl.1 mt (wystąpił z interesującą prezentacją pt. „Światowy Dniy Młodzieży w Grabinie”, którego opiekunem była pani Alina Nowak), w kategorii zespołowej I miejsce (ex aequo z II LO w ZSR) Dawid Kordysz, Denis Magosz oraz Kornelia Ciomer z kl. 3LD w zabawnej prezentacji pt. „Spowiedź” (opiekun Marzena Kantor-Synowczyńska). Gratulujemy! 
Szersze informacje podamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Prudniku w najbliższych dniach.
Podziękowania należą się wszystkim nauczycielom za podjęcie trudu przygotowania swoich podopiecznych do konkursu, Starostwu Powiatowemu za wsparcie finansowe oraz dyrektorowi i nauczycielom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku za przeprowadzenie konkursu.

Tutaj wpisz treść aktualności.

Dziewczyna

Telefon/fax: 77 436 29 95
E-mail:

CKZiU w Prudniku
ul.Podgórna 5, 48-200 Prudnik,
godziny pracy sekretariatu: 8:00-15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2020 CKZiU w Prudniku

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje