• Słuchawka77 436 29 95
  • SłuchawkaPrudnik. ul. Podgórna: 5
  • SłuchawkaSekretariat czynny: pn-pt 8:00-15:00
 

Międzynarodowy Tydzień E-książki

Międzynarodowy Tydzień E-książki (Read an E-Book Week) został zainicjowany w 2004 roku przez Ritę Toews, kanadyjską autorkę książek dla dzieci. Celem święta jest promocja i popularyzacja e-czytania. W tym roku obchodzimy go w dniach 4-10 marca.

Tradycyjnie już uczniowie klasy 1 Technikum -Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku, mogli uczestniczyć w zajęciach dotyczących katalogów on-line, wolnych lektur, Academiki, platformy IBUK Libra . Z okazji Międzynarodowego Tygodnia E-książki Ibuk Libra przygotowała dla czytelników niespodziankę. W okresie od 3 do 20 marca można korzystać z poszerzonego o 4919 zestawu tytułów na platformie Ibuk Libra (literatura faktu, literatura piękna, literatura dla dzieci i młodzieży).
Ciekawie prowadzone przez Pana Łukasza Kluzę zajęcia pozwoliły młodzież poznać legalne źródła pobierania plików z Internetu, atrakcją było też profesjonalne stanowisko dla osób niedowidzących, które od niedawna funkcjonuje w MiGBP w Prudniku. Uczniowie zapoznali się też z szeroką gamą e-booków znajdujących się w zbiorach prudnickiej biblioteki.
Dzisiejsze spotkanie dopełnią szkolne warsztaty z czytnikami e-booków, znajdujących się na stanie szkolnej biblioteki.

Dziewczyna

Telefon/fax: 77 436 29 95
E-mail:

CKZiU w Prudniku
ul.Podgórna 5, 48-200 Prudnik,
godziny pracy sekretariatu: 8:00-15:00

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 CKZiU w Prudniku

System CMS Logotyp Inspiracyjny Admin Projekt i wykonanie Logotyp Webinspiracje